Mermaiding

Staň se mořskou pannou nebo fishboyem!

Pojďte s námi navštívit podmořský svět a vyzkoušet si plavání pod vodou s monoploutví v obleku mořské panny či fishboye.

Jedná se o zážitkové plavání, pro dívky i chlapce, pod vodou založené na delfínovém vlnění s monoploutví v pestrých kostýmech.

Ukázková lekce – jednorázová lekce 60 minut, pro děti od 8 let, cena 380 Kč/lekce. Zážítková lekce plavání v originálním kostýmu s ploutví.

Pravidelný kurz mermaidingu – lekce 60 minut, pro děti od 8 let, cena 1500 Kč/5 lekcí. V našem kurzu tě postupně naučíme správně si obléct ploutev, ovládat ji na hladině i pod hladinou, správnému dýchaní, plavání na břichu, na boku i na zádech, později k tomu přidáme různé podvodní otočky a kotouly, budeme se učit proplavávat různé překážky a mnoho dalších dovedností. Na konci každé hodiny bude čas i na hry mořských víl či volné plavání.

Co je to mermaiding

Mermaiding je sport plný zábavy, pestrých barev a radosti. Jedná se o plavání pod vodou s monoploutví v obleku mořské panny či fishboye. Plaváním s monoploutví posilujeme hlavní svaly celého těla, díky tzv. delfínovému kopu, a zároveň si užíváte spoustu zábavy. Mermaiding je sport širokých možností, a proto bychom Vás rádi tímto kouzelným a dobrodružným světem provedli.

Jak funguje monoploutev

Speciálně vyvinutá monoploutev zajišťuje lepší soužití plavce s ploutví a současně chrání pohybový aparát před velkým zatížením. Noha je k monoploutvi pevně fixovaná tzv. botičkou, která je tvořena dvěma popruhy. Popruhy umožňují fixovat chodidlo ze strany nártu a zároveň kryjí oblast Achillovy šlachy v dostatečné výšce, aby nedocházelo k jejímu dráždění při plantární flexi, což by mohlo vést k následnému přetížení. Díky tomu může plavec využít co nejlepší přenos sil při delfínovém kopnutí.