Motýlí masáže

Lásku, kterou věnujete svému děťátku, vám vrátí několikanásobně…

Podstatou Motýlích masáží je stimulovat a podpořit u novorozeňátka směr proudění jeho životní vitální energie rovnoměrně v celém těle. Ukazujete mu tím i fyzické ohraničení jeho těla, tedy odkud až kam sahá, protože miminko se po porodu se sebou teprve jen „seznamuje“ a potřebuje čím častěji zažívat zkušenost se svým tělem. Dokud bylo v bříšku v plodové vodě, vnímalo samo sebe úplně jinak, než jak se vnímá po narození v prostředí, kde působí zemská přitažlivost. Novorozeňátko se teprve všemu učí a zvyká si na nový svět mimo maminčino lůno.

Pravidelné hlazení pomocí vašich voňavých „kytičkových dlaní“ pomáhá novorozeňátku rychleji se vyrovnat s emocemi, které poznalo při cestě svého narození, a taky mu pomáhají uvolnit případná „napětí“. Intenzivní blízkost a něha maminky i tatínka a jejich doteky harmonicky ovlivňují jeho poporodní fyziologické procesy, působí velice blahodárně i na emoční, smyslové a energetické rovině a sytí jejich vzájemné pouto.
U maminky vzájemný tělesný kontakt podporuje také zvýšení tvorby hormonů, které přímo ovlivňují emoční vazby a které mají současně blahodárný vliv i na kojení.
Miminku tyto doteky dodávají pocit jistoty a bezpečí. Teplo v hladících dlaních jej nejen prohřívá, ale pomáhá mu uvolnit i případné napětí v tělíčku. Teplem svých dlaní také podpoříte jeho životní energii.

  • Jemné doteky vyjadřují pocit lásky, něhy, jistoty a bezpečí.
  • Podporují poporodní uvolnění se a poznávaní svého tělíčka
  • Stimulují životní energii miminka a fyziologické procesy po porodu
  • Motýlí masáže uvolňují napětí svalů na všech místech tělíčka
  • Podporují srdeční činnost, dýchání a trávení
  • Stimulují centrální nervovou soustavu i vývoj mozku
  • Podporují celkovou životní energii děťátka i proudění energii tepla
  • Emočně sytí a zahřívají vnitřní svět nově narozeného děťátka
  • Vytváří vzájemné energetické propojení v rodině
  • Emoční sladění hezky podporují i voňavé květové esence

Převzato od úžasné Ing. Evy Kopasové, autorky knihy Motýlí masáže pro Novorozeňátka.

Práce s esencemi

Hlazení duše miminka – velice uvolňující, pečující, jako pohlazení maminky, které odnáší bolest, smutek, trápení. Můžeme ji použít ve chvílích únavy, tíhy, ve vypjaté situaci – čistí nás i prostor kolem. Je ideální pro děti, ale i pro dospělé – jemně pečuje o naše vnitřní dítě a pomáhá uvolňovat zátěž v něm uloženou. Silně terapeutická.

Pokud Vás esence více zajímají, můžete si o nich přečíst na webu jejich tvůrkyně www.zrozeni.com. Dozvíte se zde nejen souvislosti, ale také si přečtete o jednotlivých esencích.

A pokud máte chuť esence přivítat do svého života, vyzkoušet jejich blahodárné účinky, můžete si je objednat u nás na e-mailu: hluskova.eva@seznam.cz